GELECEĞİ BİRLİKTE ÖRÜYORUZ

MMO 9 Mart 2023, Perşembe

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Bursa Kız Lisesi Mezunları Derneği ile Makina Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği öğrencileri için hazırladıkları eğitim programı başladı.

“Geleceği Birlikte Örüyoruz” diyen, birlik, mücadele ve dayanışmanın en güzel günlerinden biri olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, genç kadın meslektaşları bir araya geldikleri için mutlu olduklarını ifade eden TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyesi Serpil Güzel, “ülkemizin dört bir köşesinde gericiliğe, sömürüye, baskıya, şiddete, taciz, tecavüz ve cinayetlere karşı seslerini yükseltecek olan kadınların ve kadın meslektaşlarımızın 8 Mart’ı kutlu olsun. Baskı ve şiddet sonucu yaşamlarını kaybeden tüm kadınları sevgiyle, saygıyla anıyoruz. Onları asla unutmayacağız” dedi.

Odamız Denetleme Kurulu Üyesi Endüstri Mühendisi D. Alpaslan Gürbüzer eğitmeliğinde, 8 Mart 2023 tarihinde “Endüstri 4.0” eğitimi ile başlayan eğitim programı, “Yalın Üretim ve Poke & Yoke”, “Problem Çözme Teknikleri”, “FMEA” eğitimleri ile devam edecek.