NEVRUZ KUTLU OLSUN!

MMO 21 Mart 2023, Salı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 21 Mart 2023 tarihinde yayınladığı mesajla Nevruz'u kutlayarak barış ve kardeşlik çağrısında bulundu.

 

NEVRUZ KUTLU OLSUN!

Hüzün, öfke ve umudun iç içe geçtiği günler yaşıyoruz… Bir yanımızda kaybettiklerimizin acısı, bir yanımızda göz göre göre gelen felakete hiçbir tedbir almayan yetkililere olan kızgınlığımız, bir yanımızda da bir araya gelerek bu karanlıktan kurtulabilmenin umudu büyüyor.

Nevruz dünyanın her yerinde baharın, yaşamın, mücadelenin ve umudun bayramıdır. Bu bayramda umudumuz her zamankinden daha büyük. Tek adam rejiminin temsil ettiği ve dayattığı yaşam tek tipçi, baskıcı yaşam tarzına karşı, hayatın ve toplumun tüm çeşitliliğini kapsayan bir zenginlikle yan yana gelişimiz büyütüyor umutlarımızı…

Bizim topraklarımızda Nevruz aynı zamanda barışa, kardeşliğe ve bir arada yaşama duyulan bir özlemin de bayramıdır. Halkların eşitlik içinde özgürce yaşama iradesinin kültürle yoğrulmuş dışavurumudur.

Ülkemizde, bölgemizde ve tüm dünyada barışın sağlanması, halkların huzur içinde yaşaması, baharın tüm dünyada umudu ve kardeşliği yeşertmesi dileğiyle Nevruz Kutlu Olsun!

Emin Koramaz
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı